Kokį marketingo planą rinktis įmonei, kad taptumėte matomi internete?

30/09/2012 00:38

Anksčiau būdavo labai paprasta verslui tapti matomu savo klientų akyse. Pasitelkiant tradicinį marketingą, nusistatant biudžeto dydį, sukuriama marketingo strategija ir sėkmingai įgyvendinamas marketingo planas.

 

Dabar yra panašiai. Tik tradicinio marketingo jau nebeužtenka. Žaibiškai besikeičiančios informacijos sraute tapti matomu nėra taip paprasta. Žinoma, visada lieka galioti galinga tradicinio marketingo priemonė - televizija. Tik ar visų biudžetai gali tai sau leisti?

Nėra padėties be išeities. Rinkodara internete įgavo tokį pagreitį, kad tas, kuris bent kelis žingsnelius dės savo pastangų įsigilinimui į rinkodaros internete priemones, vienaip ar kitaip liks pastebėtas. Internete.

 

Internetas. Puiki erdvė rinkodaros partizanams? Ar pragaištinga bedugnė?

Kiekvienas sutiks, kad ir "Titanikas" nebūtų nuskendęs, jeigu vairas būtų buvęs laikomas išmintingose rankose. Tad ir internete bedugnės tikrai nepasieksime, jeigu. Jeigu, išmintingai suplanuosime rinkodaros žingsnius internete. Protingai irkluojant internetineto platybėse, plauks Jūsų iš pradžių valtis, vėliau - laivas ramiam vandenyne švelnaus vėjelio lydimas. Todėl būtina nepagailėti savo laiko ir investicijų internetinės rinkodaros strategijai ir planui susikurti.

 

Grįžkime prie opaus kiekvienam verslui klausimo. Tai, kaip vis tik tapti matomu internete?

Pieškos sistemos. Google. Jau tapo normalu, kad savo bendravime dažnai išgirstame pasakymą: "Visagalis Google". Tapome visiškai "suinternetėjusi" visuomenė. Hipotetiškai galima būtų pajuokauti, ar tik nenukonkuruos internetas narkotikų "rinkos"? Klausimų, ar verta būti matomu internete, ko gero nekils niekam. Didžioji dauguma žino, kad auditorija internete yra didžiulė, o informacijos pasiekiamumo greitis žaibiškas. Tuo verslui internetas ir yra patrauklus.

 

Norint tapti matomu paieškos sistemose, reikalinga, visų pirma turėti savo interneto svetainę. Kas jo dar neturi? Turite visi. Šaunu. Trečdalis darbo jau padaryta, kad Jus potencialūs klientai rastų. Sekantis žingsnis - optimizuoti savo interneto svetainę. Kaip tai padaryti išsprendžia SEO - paieškos sistemos optimizavimo atskira specifika, kurią šiai dienai atlieka SEO specialistai. Angliškai SEO įvardijamas, kaip "Search Engine Optimization". Kokia nauda Jums nuo  SEO? Nauda ta, kad Jūs tampate matomi, tarkime, Google pirmame lape. Kai tampate matomi paieškos sistemos pirmame lape, Jums nebereikia papildomai investuoti į mokamus reklaminius plotus (pavyzdžiui, nereiktų užsisakyti Google AdWords paslaugos, nes ir taip Jus mato klientai pirmame lape).

Kas yra daroma SEO projekto įgyvendinimo metu?

 

Optimizuoti savo interneto puslapį galima dalimis, bet galima tai padaryti ir iš karto realizuojant pilną SEO projektą. Jeigu nutarėte, kad Jūsų interneto svetainė turi puikius informacijos aprašymus ir tekstus, rekomenduotina užsisakyti tik SEO auditą. SEO audito metu paprastai įsivertinama vidinė Jūsų interneto svetainės turinio valdymo sistema. Jūs gaunate išsamią analizę, ką struktūriškai reikia pakeisti internetinio puslapio turinio valdymo sistemoje.

Norint įgyvendinti pilną internetinio puslapio optimizaciją paieškos sistemoms, reikalinga užsakyti pilną SEO paslaugą, į kurią įeina ir SEO auditas bei jo veiksmų įgyvendinimas, raktinių žodžių tyrimas, tekstai, nuorodų tinklas. Pilnai SEO projektas įgyvendinamas realizuojant ir e-rinkodaros veiksmus. Socialinių tinklų vaidmuo interneto svetainės matomumui didinti taip pat yra svarbus. Įgyvendinę pilną SEO projektą, neabejotinai tampate matomi pirmame paieškos sistemos lape.

 

Kaip SEO sėkmingi rezultatai pasireiškia praktikoje?

Tarkime, Jūs esate asmuo, kuris ieško rinkodaros paslaugų teikėjų. Jūs ateinate į Google paieškos sistemą ir paieškos laukelyje įrašote raktinį Jums aktualios minties žodį. Šiuo atveju įvedate raktinę frazę: "rinkodaros paslaugos".  Matote rezultatus. Matote, kad yra paieškos rezultatų ir švelniai rožinės spalvos fone? Ką jie reiškia? - Tai mokamas reklamos plotas, Googlėje tai vadinasi "AdWords reklama". Toliau, baltame fone rasti rezultatai - tai SEO įtaka. Kur Jūs vieną kartą investavote į SEO pilno projekto paslaugos užsakymą ir toliau nesukate galvos dėl investicijų į reklamą paieškos sistemai. Reikia pastebėti, kad po SEO projekto įgyvendinimo, Jūsų interneto svetainė tampa matoma paieškoje ne iš karto. Paprastai reikia itin sėkmingu atveju dviejų savaičių, bet normalu ir tai, kai interneto svetainė "užmezga draugystę" su paieškos sistema per du - tris mėnesius nuo SEO projekto realizavimo. Jeigu konkurencija Jūsų verslo srities yra didelė, neišsigąskite, kad projektas užtruks ir keturis mėnesius, kol taps matomu. Bet kokiu atveju, optimizuota interneto svetainė taps matoma internete tikrai.

 

Svarbus akentas, kad SEO projektą įgyvendintų patyrę SEO specialistai. Užsisakydami SEO paslaugą, nepabijokite paprašyti įgyvendintų darbų pavyzdžių. Žinoma, sėkmingų. Atminkite, jeigu SEO projektas realizuojamas kruopščiai ir atsakingai, jeigu SEO specialistas ne tik bukai atlieka techinius veiksmus, bet ir puikiai jaučia rinkos pulsą, jaučia Jūsų verslo sritį, puikiai išanalizuoja Jūsų verslo srities rinką, ateityje papildomai administruoti SEO projekto nereikės. Puiku, kai SEO specialistai, darydami rinkos tyrimą, remiasi ne tik Lietuvos situacijos analize, bet ir susipažįsta su užsienyje veikiančiomis panašiomis į Jūsų verslo sritimis.

Parengė
Evelina Tamulaitienė
www.1000rinkodarosideju.lt

(Platinti straipsnį galima tuo atveju, jeigu nurodoma autorė ir interneto svetainė www.1000rinkodarosideju.lt)

Atgal

Kontaktai

SEO MAMA
Kaunas, Lithuania

1000 rinkodaros idėjų Jums! - Tai visos SEO paslaugos (paieškos sistemų optimizavimas) tiems, kas pageidauja tapti MATOMAIS GOOGLE PIRMAME lape. Marketingo ir rinkodaros paslaugos. Interneto svetainių kūrimas ir priežiūra bei administravimas. Elektroninių parduotuvių (e-shop'ų) kūrimas.Interneto reklama, Google reklama. Įvairių tekstų rašymas. www.1000rinkodarosideju.lt, www.seotop1in.lt

Visiems, kas kuriate naują interneto projektą arba jau turintiems svetainę, tačiau esate nematomi internete, rekomenduojame užsisakyti SEO audito paslaugą. 
1000 rinkodaros idėjų Jums!

© 2009-2023 www.evelinos.info visos teisės saugomos. Visos rinkodaros, marketingo, seo paslaugos

Make a website for freeWebnode