Kaip elgtis įmonei su Facebook‘e įgytu draugų būriu?

27/09/2011 15:31

Kaip elgtis įmonei  su Facebook‘e įgytu draugų būriu?

Evelina Tamulaitienė

www.1000marketingideas.com

 

Kai atsirado Facebook‘as, visi suskubo registruotis į jį: tiek privatūs asmenys, tiek įmonės.  Štai apsisuko keleto metų ratas ir visi pasigardžiuodami gali sakyti: „Turiu 5000 draugų Facebook‘e!”. “Gudresnės“ įmonės ar veiklų projektai, draugus Facebook‘e įsigiję ne visai šviesiom technologijom (žmogus, smalsumo vedamas, spausdamas „patinka“ ant kokios įžymybės asmeninės pikantiškos naujienos ar vaizdo įrašo nei pats nepajunta, kaip tampa kelių įmonių „gerbėju“ ir pan.), gali pasidžiaugti: „Turiu 70.000 – 150.000 gerbėjų Facebook‘e!”.

 

Kas iš to?

 

Pradžioje visus apėmė, tarsi, koks draugų bei gerbėjų Facebook‘e rinkimo virusas. Šis neoficialus maratonas tęsėsi, kol dauguma suprato, kad Facebook‘e turimų draugų/gerbėjų kiekis nebūtinai susijęs su įmonės prekių ar paslaugų pardavimų augimu. Taigi, kaip elgtis toliau?

 

Ką daryti įmonei su  Facebook‘e turimu draugų būriu?

 

Nesivaikykite kiekio. Dėmesį nukreipkite į asmeninį pardavimą.

 

Vietoj to, ką darėte nuo pat pradžių – vaikėtės gerbėjų kiekio ir naiviai tikėjotės, kad visus Jūsų pranešimus atidžiai skaito tūkstantinė gerbėjų minia, pradėkite dirbti su tiksline potencialių klientų nedidele grupe.

Kaip ir betkurioje srityje, norint gauti teigiamą rezultatą – šiuo atveju – kad turimi Facebook‘o gerbėjai pirktų Jūsų prekę ar paslaugą, reikalingas kruopštus pasirengimas. Tam reikia turėti šiek tiek smalsumo, šiek tiek „seklio-morkos“ savybių. Taip pat pravers informacijos sistemintojo bei archyvatoriaus savybės. Turėdamas šias savybes, per tuos metus, kol rinkote būrį draugų ir gerbėjų Facebook‘e, su mažesniu, bet vis po truputį augančiu draugų kiekiu, šiai dienai galėjote jau didelę jų dalį paversti savo realiais klientais. Kas to nepadarė, nevėlu tai padaryti dabar.

 

Asmeninis pardavimas – šiek tiek pamirštas bei apleistas, tačiau anaiptol niekur nedingęs marketingo įrankis.

 

Individualus priėjimas prie žmonių – pati potencialių klientų minia diktuoja šį bendravimo su jais modelį. Žmonėms nusibodo nekokybiškas aptarnavimas. Žmonės išalkę asmeninio kokybiško kontakto su prekių ar paslaugų pardavėjais.

 

Facebook‘as – ideali vieta sužinoti, kuom žmogus gyvena, kuom kvėpuoja, kokios mintys sukasi jo galvoje. Žinoma, vis daugėja savo privatumą bandančių apsaugoti Facebook‘o vartotojų. Bet toli gražu, vis dar mažuma iš Jūsų turimos gerbėjų minios Facebook‘e nustato apribojimus savo asmeninei informacijai. Todėl Jūs vis dar turite puikią galimybę arčiau pažinti savo potencialų klientą ir be didelių investicijų į reklamą paversti jį realiu savo klientu.

 

Priklausomai nuo to, kokia Jūsų įmonės veikla, pagal savo nusistatytus kriterijus, atsirinkite pradžiai 50, o  gal dar mažiau vartotojų, su kuriais dirbsite pirmąjį mėnesį.

 

Vartotojų atrinkimas pagal kriterijus reikalaus laiko. Natūralu, nes tai nuoseklus darbas. Stebėdami žmones kurį laiką, nuodugniai ištyrę jų Facebook‘o profilius, galėsite pakankamai aiškiai numatyti, kokios to žmogaus pajamos, šeimyninė padėtis, darbovietė, kokiai socialinei grupei žmogus priklauso. Žvilgtelėję į žmogaus nuotraukas, publikuojamas Facebook‘e, vėl gi, galėsite suprasti, kas jam aktualu šiai dienai, kokios prekės ar paslaugos galėtų jį dominti. Gal tai namuose vaikus prižiūrinti mama, kuriai šiuo gyvenimo momentu aktualiausia yra vaikiškos prekės? O gal tai naujakurių šeima, kuriai aktuali plati įkurtuvininko prekių ir paslaugų paletė? Šiuo atveju ras ką pasiūlyti ir baldų gamintojai, dažų, žaliuzių, roletų, užuolaidų, buities bei garso technikos pardavėjai ir kt.

 

Turite augintinių veislyną? – Dirbkite tik su tais Facebook‘o vartotojais, kurie nuolat savo sienose dalijasi mielų, pūkuotų gyvūnėlių nuotraukomis arba  kelia informaciją apie šeimininkų ieškančius gyvūnus iš gyvūnų globos namų.

 

Turite gyvūnų prekių parduotuvę? – Dirbkite tik su tais Facebook‘o vartotojais, kurie nuolat puikuojasi savo nuotraukų albumuose mylimų augintinių nuotraukomis su pirmomis jų maudynėmis, pasivaikščiojimais lauke, žaislais ir kitais begalinės meilės augintiniui įrodymais.

 

Turite žaislų parduotuvę? – Dirbkite su jau aptartomis namuose vaikučius auginančiomis mamytėmis.

 

Prekiaujate kvepalais? Turite internetinę savo gamintų papuošalų parduotuvę? – Vėl gi, tinka tos pačios mamytės, studentės, dirbančios moterys, besirūpinančios savo stiliumi ir pan.

 

Turite moteriškų rūbų parduotuvę?- Studentės, moterys bei merginos, besipuikuojančios savo Facebook‘o sienose viena už kitą gražesnėmis nuotraukomis – Jūsų potencialios klientės!

 

O gal atidžiai stebėdami savo Facebook‘o draugus bei gerbėjus, ilgainiui atsirinksite tuos, kurie ketina statytis savo namą? – tuomet langų, stogų, statybinių bei apdailos medžiagų pardavėjai, statybos paslaugų tiekėjai – šie klientais gali tapti Jūsų!

 

Pardavėjai ir paslaugų tiekėjai, kurių klientai – įmonės – taip pat gali puikiai darbuotis tuo pačiu principu. Juk dauguma Facebook‘o vartotojų neslepia informacijos apie darbovietę. Tai puiki galimybė tiesiogiai susisiekti neformalioje aplinkoje su konkrečiu asmeniu, atstovaujančiu tam tikrai Jus dominančiai įmonei.

 

Nusistatykite sau potencialių klientų grupes: mamyčių, šeimų, aktyvaus laisvalaikio mėgėjų, knygų ryjikų, auto-moto fanų ir t.t. Ir dirbkite su jais.

 

Nusistačius tikslinę klientų grupę, kaip dirbti su ja toliau?

 

Paklauskite savęs, kiek užsakymų galite atlikti per tarkim, sekančią savaitę (mėnesį ir t.t.)? Ar Jums reikalingi tie mistiniai visi 5000, ar 150 000 gerbėjų, ar Jums užteks 10 tai savaitei, bet realių klientų?

Sugeneruokite tiems tarkime, 10-čiai kruopščiai  atrinktų klientų, individualų patrauklų pasiūlymą ir nusiųskite asmeniškai tik jiems. Pradėkite neįkyrų, bet asmeninį bendravimą. Sugalvokite prie to paties akciją, kad tarkime, šis pasiūlymas galioja ne tik jiems, bet ir asmeniškai rekomenduotiems dar dviems jų draugams. Žinia, pasklidusi iš lūpų į lūpas (arba: nuo sienos ant sienos Facebook‘e), bus geriausias Jūsų pagalbininkas parduodant.

Ko gero, pastebite, kokiu dideliu greičiu Facebook‘e pasklinda tokios žinios, kaip kraujo grupių paieškų žinutės, įvairios moterų palaikymo akcijos ir pan. Generuodami pasiūlymą, orientuokitės į tai, kad Jūsų individualus pasiūlymas žmogui atrodytų toks svarbus, kad jį gavęs, žmogus nusprendęs juo pasinaudoti – viešai pasigirtų ant savo Facebook‘o sienos apie gautą šaunią progą apsipirkti pas Jus. O jeigu jam šiai dienai vis tik tai neįperkamas pirkinys, kad pasidalintų ant Facebook‘o sienos žinia: „Štai mano dviems geriausiems draugams turiu išskirtinį „X“ pasiūlymą!”.

 

Jeigu nuo pat Facebook‘o atsiradimo, vietoj to, kad tuščiai bėgote draugų bei gerbėjų rinkimo maratone, būtumėte dirbę individualaus prie žmogaus priėjimo metodu, šiandien savo tūkstantines gerbėjų minias jau galėtumėte vadinti ne mistiniais, bet realiais savo klientais.

 

Sakysite, nesąmonė! Tai neįmanoma! – O Jūs pabandykite!

 

 

 

 

 

 

 

 

Atgal

Kontaktai

SEO MAMA
Kaunas, Lithuania

© 2009-2023 www.evelinos.info visos teisės saugomos. Visos rinkodaros, marketingo, seo paslaugos

Create a free websiteWebnode