40. Išorinė (lauko) reklama ir netradicinė reklama

13/07/2012 15:21

Išorinė (lauko) reklama ir netradicinė reklama
Lauko (išorės) reklama. Viktorinos iškabos ir jos privalumai ir trūkumai. Reklamos specialistai tvirtina, kad, reklamuojant gaminio vardą ar įvaizdį, vertėtų prisiminti lauko reklamą. Jie mano, kad į lauką vasarą turėtų ypač žvalgytis ledų bei gėrimų gamintojai. Gerai suplanuotą lauko reklamą per 2-4 savaites vidutiniškai pastebi 60% praeinančių ar pravažiuojančių žmonių. Lauke daugiausia reklamuojami tabako gaminiai ir automobiliai, kūno priežiūros priemonės bei buitinė įranga. Manoma, kad, atšilus orams, lauke vertėtų reklamuoti alų, gaiviuosius gėrimus bei ledus, nes vasarą mažiau žmonių skaito spaudą, žiūri televizorių. Lauko reklamos plotų turėtojai tvirtina, kad lauke greitai sulaukiama rezultatų. Be to, apie juos sužino mažesnes pajamas gaunantys žmonės, kurie neperka laikraščių. Tačiau, pasak reklamos specialistų, lauko reklama geriausiai tinka gaminio įvaizdžiui formuoti ir vardui kurti. Įvaizdžio reklama taip pat efektyvi žurnaluose. Spaudoje tikslingiau reklamuotis, kai norima greitai informuoti apie rengiamas akcijas, nuolaidas, kintančias sąlygas. Per radiją efektyviausia reklama yra tada, kai reklamuojama trumpomis žinutėmis ir tai daroma dažnai. SIC GallupMedia duomenimis, į transporto stotelių ir apšviečiamųjų vitrinų reklamą per 3-4 kampanijos dienas dėmesį atkreipia 70 - 85 % miesto gyventojų. Į didelių reklamos stendų reklamą dėmesį atkreipia 50 - 60% gyventojų. Stendai turi būti eksponuojami kelis mėnesius. Remiantis užsienio reklamos pasiekiamumo tyrimais, lauko reklamą reikėtų keisti ne rečiau kaip kas 2-6 savaites, nes vėliau ji tampa neefektyvi.
Lauko (išorinės) reklamos klasifikavimas Skiriami šie pagrindiniai lauko reklamos būdai: reklaminiai plačia formačiai plakatai; reklaminiai skydai; reklaminės iškabos; reklaminiai stendai; transparantai; reklama ant transporto priemonių; reklaminiai tentai. Be šių išvardytų išorinės reklamos priemonių, naudojamos nestandartinės, pavyzdžiui, dar tik pasirodanti reklamos priemonė — ekranai ant pastato arba dinaminė reklama (besikeičianti).
Privalumai: Pasiekiamumas, Pastačius lauko stendus strategiškai gerose vietose, rėkiamą mato didelis skaičius žmonių. Paprastai ją mato tie patys žmonės, todėl ji geriau įsimenama. Norint, kad firmos reklamą pamatytų kuo didesnis skaičius žmonių, stendai išdėstomi keliuose geografiniuose regionuose. Pastovumas. Išorinės reklamos priemonių nereikia dažnai keisti, kurti vis naujų reklaminių maketų, todėl ji cinką firmos ar produkto ilgalaikei strategijai ar įvaizdžiui formuoti. Paprastumas. Lauko reklama nereikalauja sudėtingų informacijos pateikimo formų, yra paprasta. Ji pateikiama taip, kad būtų aiški dideliam potencialių vartotojų ratui.
Trūkumai: Brangumas. Lyginant pagal CPT rodiklį (kaina tūkstančiui vartotojų) lauko reklama yra palygti brangi. Norint, kad firmos reklama būtų matoma, reikia pasirinkti didelius reklaminius plotus lauke, tačiau jų nuoma yra gana brangi. Pasirenkant mažesnius reklaminius plotus sutaupoma, tačiau tada reklama mažiau matoma. Operatyvumo trukumas. Lauko reklamos kampanija turi būti suplanuota iš anksto, reklaminis pranešimas yra ilgalaikio pobūdžio, todėl, norint greitai paskelbti kokią nors žinią, reikia rinktis kitas reklamos priemones. Reziumuodami galime teigti, kad lauko reklama šiuo metu yra vis labiau populiarėjanti reklamos forma Lietuvoje. Tai rodo ir išlaidos, skiriamos lauko reklamai.

Atgal

Kontaktai

SEO MAMA
Kaunas, Lithuania

© 2009-2022 www.evelinos.info visos teisės saugomos. Visos rinkodaros, marketingo, seo paslaugos

Create a free websiteWebnode